5 YILDIZ LÜKS UMRE

3e77danjum-hotel-makkah-oda
anjum-hotel-makkah-signature-service
119399855
anjum-hotel-makkah-single-room-washroom
37104716(1)
Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image...

15 EKİM 2019 SALI – MED BAŞLANGIC

24 EKİM 2019 P.ŞEMBE – MED BAŞLANGIC

BIZE YAZIN
Adiniz Ve Soyadiniz
Telefon Numaraniz

DOLULUK ORANI
25%
 • 5 YILDIZLI OTELLERDE KONAKLAMA
 • SABAH VE AKSAM AÇIK BÜFE YEMEK
 • PROFESYONEL REHBERLİK HİZMETLERİ
 • COK KIYMETLI HOCALARLA UMRE
 • DİYANET VE TURSAB SIGORTALARI
 • KLİMALI OTOBUSLERLE GEZİ VE UMRELER
 • MÜZDELİFEDE YEMEK İKRAMI VE GEZİSİ

1.GÜN İSTANBUL – MEDİNE

Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlara Gidiş B Kontuarı önünde saat 10.30’da buluşma.Havaalanında yapılacak bilet ve bagaj işlemlerinin ardından, PC 680 ile saat 14.45 uçuşu ile  Medine-i Münevvere ’ye hareket. Medine Havaalanına varış, gerekli işlemler tamamlandıktan sonraMedine’de kalınacak Otel’e transfer, yerleşme. Belirlenen saatte otel lobisinden Toplu hareket ederek Peygamber Efendimizi selamlama, Cennet’ül Baki selamlaması ve çevrenin tanıtımı.

2.GÜN MEDİNE

Sabah namazını müteakip saat 06.00’da Yeşil Kubbe önünde buluşma ve Resûlullah (sav)’ı selamlama, Ardından Cennet’ül Baki ve İç Ziyaretler (Hz. Ebubekir Mescidi, Hz. Ömer Mescidi, Hz. Ali Mescidi, Amberiye Mescidi.) Cuma namazının Mescid-i Nebevi’de kılınması ve serbest ibadet “Cumanız mübarek olsun.” Yatsı namazını müteakip saat: 21.00’da otel lobisinde toplanarak Medine Hurma Bahçesinde “Medine’yi Yaşamak”  konulu sohbet programı ve hurma alışverişi.

3.GÜN MEDİNE

Sabah namazını müteakip kahvaltının ardından Saat 07.30’da otel lobisinde buluşarak  Medine’deki Dış Ziyaretlere Hareket. Gezilecek Yerler: Uhud Şehitliği, Kıbleteyn Mescidi (İki (İki Kıbleli Mescit), Yedi Mescitler (Hendek),Kuba Mescidi, Cuma Mescidi, Ziyaretler sonrasında istirahat.

4.GÜN MEDİNE- MEKKE                                                                                                                                                               

Sabah namazının Mescid-i Nebevi’de kılınması ve kahvaltının ardından Saat 10.00’da valizlerin oda kapılarının önüne çıkartılması. İhramlı vaziyette otel lobisinde buluşma otobüsümüz ile Âbâr-ı Ali adıyla anılan Zülhuleyfe’deki Mikat Mescid ’ine hareket, öğlen ve ihram namazının kılınması ardından toplu olarak Umreye Niyet ve Telbiye getirerek Kâbe’yi Muazzama ’ya hareket.

4.GÜN MEKKE

Mekke’yi Mükerreme’ye varış, otelimize yerleşme. İstirahat sonrasında belirlenen saatte görevlimiz İle birlikte Kâbe’yi Muazzama ‘ya gidiş ve Umre tavafı, Tavaf namazı ardından Safa-Merve arasında Umre sayı ve tıraş (Umreniz makbul olsun..)

5.GÜN MEKKE

Kâbe-i Muazzama’da Serbest ibadet Nafile Tavaf ve Dua, Mevlid Kandili Programı için saat 21.30’da otel lobisinde buluşma

Toplu olarak Mevlid Kandili Sohbeti, Tavaf ve Dua, Mevlid gecesinin ihya edilmesi.

6.GÜN MEKKE

Sabah Namazının Kâbe-i Muazzama’da kılınması ve kahvaltının ardından saat 07.30’da otel lobisinde buluşarak Mekke Dış Ziyaretlerine hareket. Gezilecek yerler: Sevr Dağı, Arafat, Müzdelife, Mina, Şeytan Taşlama Mahalleri, Nur Dağı, Cennet’ül Mualla Mezarlığı, Cin Mescidi ve Peygamberimizin doğduğu evin bulunduğu mahalle.

NOT: Umre yapmak isteyen misafirlerimiz kahvaltının ardından Saat 07.30’da İhramlı olarak Otel lobisinde hazır olmaları ve umre için Mikat sınırı olan Arafat’ta umreye niyet ederek umre yapabilirler, Kâbe-i Muazzama’da Umre tavafı, Tavaf namazı ardından, Safa-Merve arasında Umre sayı ve tıraş (Umreniz makbul olsun)

7.GÜN MEKKE

Sabah namazının Kâbe-i Muazzama’da kılınması ve kahvaltının ardından Saat 07.30’da ihramlı olarak otel lobisinde buluşarak umre için Hudeybiye’ye hareket  Hudeybiye’de umreye niyet, Kâbe-i Muazzama’ya hareket. Umre tavafı, Tavaf namazı ardından Safa-Merve arasında Umre sayı ve tıraş (Umreniz makbul olsun)

8.GÜN MEKKE

Kâbe-i Muazzama’da Serbest ibadet Nafile Namaz, Tavaf ve Dua

9.GÜN MEKKE

Kâbe-i Muazzama’da Serbest ibadet Nafile Tavaf ve Dua Cuma namazının Kâbe-i Muazzama’da Kılınması Nafile Namaza, Tavaf ve Dua.  

10.GÜN MEKKE

Kâbe-i Muazzama’da Serbest ibadet Nafile Tavaf ve Dua

11.GÜN MEKKE

Sabah namazının Kâbe-i Muazzama’da kılınması ve kahvaltının ardından Saat 07.30’da ihramlı olarak otel lobisinde buluşarak umre için Curane’ye hareket  Curane’de umreye niyet, Kâbe-i Muazzama’ya hareket. Umre tavafı, Tavaf namazı ardından Safa-Merve arasında Umre sayı ve tıraş (Umreniz makbul olsun)

12-13.GÜN MEKKE

Kâbe-i Muazzama’da Serbest ibadet Nafile Tavaf ve Dua

14.GÜN CİDDE – İSTANBUL

Belirlenen saatte bagajların oda kapıları önüne çıkartılması ve Cidde havalimanına Hareket burada yapılacak bilet bagaj işlemlerinin ardından PC 681 uçuşu ile saat 08.15’te Cidde’den İstanbul’a hareket, Türkiye’ye hoş geldiniz.               

1) En az 1 yıl geçerlilik süresi olan yeni çipli pasaport.
2) 2 adet fotoğraf
3) Nüfus cüzdanının önlü arkalı fotokopisi
4) Evli olup eşi ile beraber seyahat edecek 45 yaş altı bayan misafirlerimiz için “Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği”.
5) 45 yaş altında olup eşi yanında olamayacak bayanlar ancak 1.derece erkek akrabalarıyla umreye gidebilirler.
 
Bu bayanlar için gerekli evraklar;
a) Evli ise eşinden, bekâr olanlarında babasından umreye gidebileceğine dair noterden alacakları muvafakatname,
b) Yalnız giden bayana mahrem olacak şahsın vereceği noter tasdikli taahhütname,
c) Akraba olduklarını gösterir “Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği”. 
 
Not:
• Yalnız gidecek 18 yaş altı erkek çocuklara da mahrem gerekmektedir.
• Gidiş tarihine 25 gün kala bütün belgelerin tarafımızda olması gerekmektedir.
 
Muvafakatname örneği:
– Ben Ahmet Yıldırım eşim Ayşe Yıldırım’ın Umre amacı ile Suudi Arabistan’a amcası Ayhan Kasım ile gidip gelmesine muvafakat ediyorum. 
 
Taahhütname örneği:
– Ben Ahmet Yıldırım annem (Halam / Teyzem / Yeğenim / Kayınvalidem / Gelinim vs.) Sevgi Yıldırım’ı beraberimde Umre amacı ile Suudi Arabistan’a götürüp getireceğimi ve her türlü masraflarını karşılayacağımı beyan ve taahhüt ederim. 

Sözlükteki anlamı ‘ziyaret’ olan umre, Yüce Allah’ın rızasını kazanmanın ve cennet kapılarını aralamanın en güzel yollarından biridir. Bir nevi ‘küçük hac’ değerinde olan umre esnasında mutemir adayının Mekke ve Medine yolculuğu sırasında muhakkak uğraması gereken birtakım kutsal mekanlar bulunmaktadır.

Umreye giden mümini Mekke ve Medine’de yani İslam’ın ilk ortaya çıktığı ve tüm dünyaya yayıldığı bu topraklarda heyecanlı ve bir o kadar da İslam coşkusunu yaşatan keyifli bir yolculuk bekler.

 

Mekke’de Ziyaret Edilecek Yerler

 • Kabe

Kabe

Dinimize göre tüm camilerin en kutsalı ve en değerlisi olan Kabe; umreye giden kişilerin görmek istediği ilk yer olabilir.

Müslüman aleminin kıblesi Kabe; Hz. İbrahim ve oğlu Hz. İsmail tarafından inşa edilmiştir.

İslam dininde kutsal alan olarak bilinen ‘Mescid-i Haram’ın tam da ortasında konumlanmış olan Kabe; Umre esnasında mutemir adayı tarafından tavaf edilir.

 • Mescid-i Haram

Mescid-i Haram

Bir diğer adı ‘Harem-i Şerif’ olan Mescid-i Haram; ortasında Kabe’nin yer aldığı oldukça geniş bir alandır. Hz. Ömer döneminde genişletilen bu kutsal alan, her yıl milyonlarca Müslümanı misafir etmektedir.

Mescid-i Haram sınırları içerisinde zemzem kuyusu ve ‘Makam-ı İbrahim’ de bulunur.

 • Arafat

Arafat Dağı

Mekke’nin hemen güneydoğusunda bulunan Arafat; şehir merkezine yalnızca 20 km uzaklıktadır. Doğusunda Rahmet Tepesi, batısında Nemire mescidi ile çevrili olan Arafat Dağı; İslam dinine göre tüm günahların affedildiği yani kişinin günahlarından arındığı tek yerdir.

Bu mekan; aynı zamanda İbrahim peygamberin haccın uygulanışına dair bilgileri Cebrail (a.s)’den öğrendiği ve Hz. Adem (a.s) ile Hz. Havva’nın cennet’ten kovulduktan 300 yıl sonra tekrar bir araya geldikleri yerdir.

 • Sevr Dağı ve Sevr Mağarası

Sevr Mağarası Girişi

Hz. Muhammed (SAV)’in Mekke’den Medine’ye doğru gerçekleştirdiği ‘hicret’ sırasında en yakın dostlarından biri olan Hz. Ebubekir (a.s) ile birlikte konakladığı Sevr mağarasına ev sahipliği yapan Sevr Dağı; Mekke’nin güneyinde bulunan, 500 metre yüksekliğe sahip olan bir dağdır.

Hz. Muhammed (SAV) ve Ebubekir (a.s); burada 3 gece konakladıktan sonra Kızıl Deniz üzerinden Medine’ye ulaşmışlardır.

 • Müzdelife

Arafat’tan Müzdelife’ye Geçen Hacılar

Arafat ile Mina Dağı arasında yer alan Müzdelife; mutemir adayının Arafat Dağı’ndan sonra uğraması gereken ilk adrestir.

Burada konaklayarak, sabaha kadar dua eden Müslümanlar; sabah namazlarını kıldıktan ve Müzdelife vakfelerini de tamamladıktan sonra Mina Dağı’na doğru yola çıkabilirler.

 • Mina Dağı

Mina’da Şeytan Taşlayan Hacılar

Hacı adaylarının şeytan taşladıkları ve kurban kestikleri Mina Dağı’na umreye gidenler de uğrayabilirler. Lakin burada şeytan taşlamak ya da kurban kesmek; mutemir adayları için zorunlu değildir.

Mina sınırlarında bulunan ‘Akabe’ isimli mekan; ‘ümmet kardeşliği’ sisteminin başladığı yer olduğu için mutemir adaylarının uğraması gereken bir diğer yerdir. Akabe isimli bu yerde hicretten hemen önce Hz. Muhammed (SAV), Medineli Müslümanlar ile ‘kardeşlik anlaşması’ yapmış; ardından da Medine’ye daha rahat bir şekilde hicret etmiştir.

 •  Hudeybiye

Hudeybiye’den bir kare

Hicretten hemen sonra Medineli Müslümanların, Mekke yolculuğu esnasında uğradığı ve Mekkeli müşrikler ile Hudeybiye anlaşmasını imzaladıkları bu yer; umre ziyaretinde bulunanların mutlaka görmeleri gereken adresler arasında bulunur.

 • Cidde

Hz. Havva’nın Kabrinden Bir Görüntü

Hz. Havva’nın kabrinin yer aldığı ve zamanın en önemli ve en büyük ticaret merkezlerinden olan Cidde; hepsi birbirinden değerli camileri ile Umre esnasında görülmeye değer yerler arasındadır. Mutemir adayı Hz. Havva’nın kabrine uğradıktan sonra buradaki camilerde dua edebilir.

Medine’de Ziyaret Edilecek Yerler

 • Medine şehri ve Medine Haremi

Sınırları Hz. Muhammed (SAV) tarafından belirlenen Harem Bölgesi’ne tabi olan Medine Şehri; Mekke’den sonra kutsal kılınan ikinci şehirdir.

Mekke’yi çevreleyen Harem’in merkezi Kabe olmakla birlikte Harem’in hemen ortasında Mescid-i Nebevi bulunur. Bu Harem bölgesi içerisinde Müslümanlara Kuran-ı Kerim’e ve sünnetlere uymayan herhangi bir eylem yapmaları hiçbir şekilde müsaade edilmez.

 • Mescid-i Nebevi

Mescid-i Nebevi

Hz. Muhammed (SAV)’in ve ashabının Medine’ye hicretinden sonra inşa ettikleri ilk yapı olma özelliği taşıyan Mescid-i Nebevi; yaklaşık olarak 200 metrekarelik bir alandır.

Hz. Muhammed (SAV)’in bir hadisinde ‘Benim mescidimde kılınan bir namaz; Mescid-i Haram hariç, başka mescitlerde kılınan bin namazdan daha faziletlidir’ diyerek; tüm Müslümanları Mescid-i Nebevi’de namaz kılmaya davet etmiştir. Ayrıca Hz. Muhammed (SAV)’in kabri de burada yer alır.

Mutemir adayı; Nebevi içerisinde bulunan, bir diğer adı ‘Cennet Bahçeleri’ olan; Hz. Muhammed (SAV)’in kabrinden minberine kadar uzanan Ravza-i Mutahhara’yı da ziyaret ederek, yakından görebilir.

 • Kuba Mescidi

Kuba Mescidi

Hz. Muhammed (SAV)’in Mekke’den Medine’ye hicreti esnasında uğradığı ve 4 gün boyunca konakladığı Kuba’da inşa ettirdiği meclis; mutemir adayının uğrayabileceği ve dua edebileceği kutsal alanlar arasında kabul edilir.

Hz. Muhammed (SAV) bu mescit hakkında ‘Kim Kuba meclisine kadar gider ve orada namaz kılarsa, kendisi için umreye denk bir ecir olur’ ifadesini kullanmıştır.

 • Baki Mezarlığı

Baki Mezarlığı

Hz. Osman, Hz. Aişe, Hz. Fatıma gibi çok önemli şahsiyetlerin kabrinin bulunduğu Baki Mezarlığı; Mescid-i Nebi’nin hemen doğu tarafına düşer.

Buraya uğrayan mutemir adayının buradaki sahabelere selam vermesi, dua etmesi ve Allah (c.c)’dan af dilemesi önerilir.

 • Uhud ve Bedir Şehitlikleri

Uhud Şehitliği

Uhud ve Bedir savaşı esnasında şehit olan sahabelerin defnedildiği bu şehitliklerin ziyaret edilmesi ve İslamın ilk şehitlerinin ruhuna fatihalar okunması önemlidir.

 • Mescid-i Ebubekir, Mescid-i Ömer, Mescid-i Osman ve Mescid-i Ali

Hz. Ali Mescidi

Mescid-i Ebubekir; Mescid-i Nebevi’den sadece 445 adım uzaklıkta bulunurken, Mescid-i Ömer; 530 adım, Mescid-i Ali; 290 metre uzaklıkta yer alır.

Mescid-i Osman ise Hz. Muhammed (SAV)’e ait olan mescidin hemen kıble yönündedir.

 • Mescid-i Kıbleteyn

Mescid-i Kıbleteyn

Medine’nin kuzeybatısına düşen bu mescit; iki kıblelidir. Kıble değişikliğine sahne olan bu mescit; kıblenin Kabe olmasından sonra Mescid-i Kıbleteyn ismini almıştır. Kıble değişikliğinden önce ise namazlar; Mescid-i Aksa yönünde kılınmıştır.

 1. 3 LÜ SET UMRE VALİZİ – 40 KİLO KAPASİTELİ
 2. BAGAJ ETİKETİ VE PASAPORT KILIFI
 3. BAYANLAR İÇİN ŞAL VE ERKEKLER İÇİN TAKKE
 4. 5 LİTRE ZEMZEM SUYU ÖZEL KUTULANMIS
 5. TÜM GEZİ VE UMRELERDE ÖZEL İKRAMLAR
 6. ERKEKLER İÇİN ÖZEL İHRAM İKRAMI

Tab Content
WhatsApp Destek